Rekisteröidy
Unohtuiko salasana?

Voita risteilyjä koko kesän ajan – osallistu!

19.08.2011 06:00
Voita risteilyjä koko kesän ajan – osallistu!

Osallistu nyt kesäkisaan ja voita risteilypalkintoja!


Tallink Siljan kesäkilpailussa arvotaan joka toinen viikko sekä Baltic Princessin 22 tunnin risteily Tallinnaan että päivä Tukholmassa -risteily.

Silja Linen ja Tallinkin laivoilla lomanautintoihin kuuluu merellä olo hyvän ruoan, viihteen sekä merihintaisten ostosten parissa. Merilomaa vietetään Itämeren kauniissa maisemissa, ja satamasta alkavat monenlaiset lomaseikkailut.

Osallistu nyt kilpailuun, jossa arvotaan joka toinen viikko yksi Baltic Princessin 22h -risteily, B−A-hytissä (1−4 hlöä) ja yksi Siljan päivä Tukholmassa -risteily Helsingistä/ Turun 23 h -risteily (valintasi mukaan), C−A-hytissä (1−4 hlöä).

Kilpailu jatkuu 19. elokuuta saakka, ja voit osallistua vaikka joka viikko!

Kilpailu on päättynyt. Voittajille ilmoitetaan henkilökohtaisesti.

Risteily kuuluu kesään

Siljan risteilyillä voit nauttia päivän kauniissa Turun saaristossa tai risteillä päiväksi Tukholmaan sekä Turusta että Helsingistä. Merilomalla viihtyvät niin tanssin, ruoan kuin shoppailunkin ystävät.

Kulttuurin pariin pääsee eritoten Turku–Tukholma-linjan Silja Europalla. Laivalla järjestetään mm. Turku 2011 -säätiön taidenäyttely, sarjakuvanäyttely, ja lisäksi laivalla voi nähdä saaristoaiheisen lyhytelokuvan sekä laivareitin varrelle sijoitettuja Contemporary Art Achipelago -näyttelyn taideteoksia.

Silja Line on myös Muumin virallinen laivayhtiö, ja Muumi risteileekin päivittäin kaikkien lasten ilona kaikilla Silja Linen laivoilla 1.6.–13.8. Muumin kielikoulussa perheen pienimmät oppivat suomea ja ruotsia leikin kautta.

Tallinkin Baltic Princessin 22 h -risteilyllä Helsingistä Tallinnaan viihtyvät niin aikuiset kuin lapset. Risteilyllä pääsee myös käymään maissa Tallinnassa. Alkuviikosta laivan tanssilattia on varattu tanssin ystäville, niin menoiltana kuin paluupäivän päivätansseissa.

Iskelmäkeskiviikko on puolestaan kahdesti kuussa, jolloin laivan estradilla nähdään Suomen iskelmätaivaan kirkkaimpia tähtiä. Lapset telmivät laivan Summer Center -leikkimaailmassa, viihtyvät Kidz Club -lastenohjelman parissa ja tapaavat Muumipeikon!

Kulttuuripääkaupunki Tallinnan tarjoamiin lomaelämyksiin pääsee tutustumaan myös Tallinkin päiväristeilyillä. Tallink Shuttle -laivoilla pääsee Tallinnaan kahdessa tunnissa, viidesti päivässä.

Risteily kuuluu kesään, joten lue lisää ja varaa oma merilomasi nyt www.tallink.fi tai www.silja.fi!

Tähän mennessä arvotut voittajat:

Päivä Tukholmassa -risteily Helsingistä/ Turun 23 h -risteily

Mia Häkkinen, Vantaa

Tytti Remes, Kärsämäki

Aki Auvinen, Mikkeli

Jaana Korhonen, Mänttä

Nina Jylhä, Lapua

Satu Puotiniemi, Kokemäki

Baltic Princessin 22h -risteily

Liivia Klefeld, Rajamäki

Jenni Vastamäki, Vantaa

Martina Laajakorpi, Martinkylä

Pirjo Myllykoski, Tornio

Hilkka Lehtolaakso, Helsinki

Antti Kärkkäinen, Oulu


Loading

Takalat voittivat Studio55-risteilyn Mapen seurassa:

Kaikki keskustelut

Päivän keskusteluaiheet

5. Perjantai - Irti arjesta (2794)

14.05.2012 13:11   manhattan ketjussa KIRJAT ELOKUVAT YM. KULTTUURI

" Peter Franzen Tumman veden päällä, KaNSALLISTEATTERISSA Elokuvallinen esitys lapsuuden ..."

13.05.2012 12:05   pelakuu ketjussa Kauneimmat äitienpäivärunot

"Rianne, eihän se taida aina niin mennä. Ei meilläkään. Mutta olen KUULLUT, että joissain ..."

6. Muut aiheet (37241)

17.05.2012 11:28   manhattan ketjussa Kasvit, linnut, perhoset ja maisemat

"maksim senkin veijari mainio puutarhuri ja viljelmän vaalija. Täydet pojot tässä täydelli..."


Arkisto

 

Lisää

Studio55.fi suosittelee:
EmediateAd