Rekisteröidy
Unohtuiko salasana?
Ohje

Studio55 -keskustelut

Lajittele: ⇓ Luotu ⇕ Kirjoittaja
yllapito
Studio55 Toimitus

21.06.2010 08:49

Studio55.fi kuljettaa yleisön liikunnallisiin tunnelmiin uusintalähetyksessä, jossa omasta liikkumisestaan kertoo entinen kehonrakentaja Kike Elomaa. Mikä on sinun mielestäsi paras liikuntamuoto kesäaikaan? Käytkö kävelyllä luonnon helmassa tai kenties uimassa järvessä? Mitä toimii motivaationasi lähteä liikkeelle?


freelance
Anneli
Espoo

18.07.2010 21:06

Kiss Pyörähdys "tangokavaljeerin " kanssa - kuvassa taidenäyttelyssä bongattu - taitaa olla enemmän valssiin suuntautunut - mikä lie "molliin - tai duuriin" taipuvainen ..

Ruukit Adagio con espressione taidenäyttelyssä â?? Kopio.jpg


18.07.2010 22:07

Pyöräily, uinti meressä ja tietysti tanssi kun kohdalle sattuu. Kaunis aurinkoinen ilma. pihlaja


19.07.2010 18:59

Yksi hyvä kesä liikuntamuoto on tänä kesänä vesi kävely järvessä. Muista kuintenkin kävellä rannan suuntaisesti kaiken varalta ,kuin lähteä järven selällepäin ,samoin kuin uimaritkin olkaa kuitenkin varovaisia.

Olen kävellyt nyt helteellä jokapäivä ½-tunnista tuntiin .Kylläpä tekee hyvää. Uida ei jaksa ainakaan minä niin kauan.

Aamuaikaisella voi lähteä lenkille ja ihailla luontoa ,kun ei ole vielä kuuma. Tänä kesänä valkoapilat kukkivat runsaasti ja puna-apilatkin.Kaupungissamme näköjään jätetään isoja valkoapila "halmeita" joista ei leikata nurmikkoakaan kukinnan aikaan ,hienoa. On mehiläisillä missä pörrätä .Ja se tuoksu on parhaimillaan juuri aamukasteen aikaaan.


19.07.2010 22:20

Parasta on kaikki mikä hyvältä tuntuu.Pyöräily ja uinti virkistää näillä helteillä,kävelykin vaikkapa pienemmällä nopeudella kuin viileämmällä säällä.Tanssiakaan unohtamatta,vaikka olenkin jättänyt "kuumimmat"viikot käymättä.Eilen tosin olin ilta-päivä tansseissa,kun suosikkini TULIPUNARUUSUT tahdittivat tanssin riemua ja kaiken "kruunasi"uinti kotimatkalla pienellä metsälammellaCool

Liikunnaniloa......Laughing


21.07.2010 13:05

LaughingKyllä kaikki liikuntamuodot ovat minunkin mielestäni mukavia ja näinä helteisinä päivinä olen nauttinut kävelystä paljain varpain kasteisella nurmella. Se raikastaa ja virkistää ihanasti, varsinkin hikisen torireissun jälkeen. Uintia kaipaan. Täällä uimaloita on, mutta kloorattuun veteen ei tee mieli mennä ja luonnon uimapaikkoja ei ihan lähellä ole. Mutta suihkukin virkistää. Tongue out


26.07.2010 12:13

KissLaughingOikein hyvää maanantai-aamua kaikille! Ilma ihana, on satanut ja lauantain ja eilisen ja viimeöisen sateen jäljiltä ilma raikas ja se viileni siedettäväksi. Oli niin nautinnollista touhuta pihalla, lakaista kiveykset ja parvekkeet ja ruopsutella siellä sun täällä, kun ei hiki virtaa ja ilma on hyvä hengittää.

LaughingNaapurille vielä annoin keräämiäni laventelin kuivuneita oksia ja kukintoja, että saa niistä rauhoittavia savuja mehiläisilleen ja sain sitten taas yhden purkin ihanaa vaahterahunajaa. Olen taas tilannut n 30 kg erilaista hunajaa talven varalle. Nyt tulee ihanaa juoksevaa hunajaa, joka täytyy käyttää suht nopeasti. Mutta meillä sitä kuluu. Teehen laitan aina lusikallisen ja ruuanlaitossa sitä kuluu myös.Tongue out

Torillekin on mukava kohta lähteä, kun ei kuumuus ole vielä esteenä. Mukavaa maanantaita!Kiss