Studio55.fin vieraana on tänään Pentti-Oskari Kangas. Mies kertoo elämästään niin Naantalissa kuin Sri Lankassakin, jossa hän on tehnyt paljon hyväntekeväisyystyötä. Netin puolella voit lukea muun muassa suomalaisten toisinaan erikoisista sattumuksista maailmalla.
Monisävyinen Mallorca on turkoosina välkehtivän Välimeren kauneimpia saaria. Suomalaisten kestosuosikkikohteeseen onkin tehty matkoja jo yli 30 vuoden ajan. Tarjolla on monipuolista tekemistä, hienohiekkaisia rantoja, vehmaita laaksoja, tippukiviluolia, idyllisiä kyliä ja historiallisia nähtävyyksiä.
"Muutto talveksi on mïnunkin haaveena,olisi kiva kokeilla.Ei sillä etteikö Suomessa olisi ..."
"Siispä jatkan yksinpuheluani aiheesta. Eilen sattumoisin katselin sen edellisen jakson si..."
"Onneksi meillä on ystäviä Ranskassa, joten siellä on tullut reissattua useinkin. Ja kun o..."
"Heinäkuun viimeisessä Tositarinassa Jouko kertoo, kuinka hän joutui taistelemaan lastensa..."
Liity jäseneksi Studio55:een
Tilaa aikuisille ajatuksille! Jos sinulla on sanottavaa, tee itsellesi käyntikortti ja osallistu keskusteluun! Ilman jäsenyyttä pääset lukemaan toisten mielipiteitä, mutta mahdollisuus vastata ja avata itse uusia keskusteluketjuja on vain jäsenillä.
Apua rekisteröitymiseen